BEZPŁATNE PUBLICZNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH W RADOMIU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA POLICEALNA - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki

 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku01.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku02.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku03.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku04.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku05.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku06.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku07.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku08.jpg

Kto jest online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

Archiwum rok szkolny 2019/2020

Ogłoszenie

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się  2 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali 111.

 

Wybory Rady Słuchaczy.

W  dniu  22 września 2019  r. w naszej szkole odbyły się wybory Rady Słuchaczy Centrum.

W demokratycznych wyborach zostali wybrani:

przewodnicząca Rady Słuchaczy:

Paulina Markiewicz  kl. III B LO system zaoczny

zastępcy:

Patrycja Szymańska kl. I A  LO system zaoczny

Katarzyna Jaroszek  kl. I A LO system zaoczny

Mateusz Sasal  II BHP   Szkoła Policealna

sekretarz: 

Marta Gędaj  kl. II Adm  Szkoła Policealna

członkowie Rady Słuchaczy:

Kamila Frąk kl. II A system zaoczny

Kacper Krzyżanowski kl. III B  system zaoczny

Rada Wolontariatu:

Elżbieta Bielecka kl. II B LO system zaoczny

Aneta Jasińska kl. II B LO system zaoczny

Komisja Rewizyjna:

Sandra Tuzimek kl. II A LO system zaoczny

Aleksandra Wrońska kl. I A system zaoczny.

 

Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej szkoły. Opiekunem Samorządu Słuchaczy w roku szk.2019/2020 jest mgr Agnieszka Stawińska.

 

Dzień Patrona Centrum

6 października 2019 roku odbyła się uroczystość związana z postacią Tadeusza Kościuszki jako patrona Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu. Słuchacze klasy IIIB systemu zaocznego pod opieką pani Agnieszki Stawińskiej i pani Agnieszki Cieślak przedstawili krótką lekcję historii poświęconą wybitnemu i zasłużonemu bohaterowi narodowemu.

Jak co roku uroczystość ta była okazją do złożenia ślubowania przez słuchaczy, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Ślubowanie przyjęła Dyrektor Centrum Jolanta Świdzikowska.

 

 

 

Twoja krew to dar życia

 W dniu 09 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu przy współpracy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. K. Vietha odbyła się cykliczna akcja oddawania krwi. Tym razem słuchacze naszej szkoły oddali 6750 ml krwi.

Bardzo dziękujemy wszystkim krwiodawcom, krew to bezcenny dar, który ratuje życie i zdrowie innym.

Przypominamy, że krew można również oddawać codziennie w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu przy ulicy Limanowskiego 42.

W akcję zaangażowane były p. Agnieszka Mizera i p. Anna Wasilewska

 

BADANIE WZROKU

W dniu 09 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu pracownicy Salonu Optycznego Doktor Marchewka przeprowadzali bezpłatne, przesiewowe badania wzroku. Przebadanych zostało 21 osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Pracownicy Salonu Optycznego Doktor Marchewka  i p. Anna Wasilewska

 

Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości udział wzięli: Dyrektor Centrum pani Jolanta Świdzikowska, nauczyciele oraz słuchacze.

Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali słuchacze klasy IIb i IIIb systemu zaocznego, którzy deklamując poezję poświęconą ojczyźnie oraz śpiewając polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie, złożyli hołd tym, którzy swoje życie poświęcili walce o wolność naszego kraju.

Akademię przygotowała p. Agnieszka Stawińska i p. Anna Wasilewska.

 

Mikołajki w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu

W dniu 06. 12. 2019 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci z osiedla Planty - zorganizowana w ramach działalności Zespołu ds. Profilaktyki CKU we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej.

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zabawach i konkursach, a od świętego Mikołaja otrzymały paczki z upominkami i słodyczami.

Poczęstunek ufundował Samorząd Słuchaczy. W organizację imprezy, przygotowanie sali i poczęstunku zaangażowali się słuchacze klas: 1A, 3A i 3B systemu zaocznego pod opieką p. Anny Wasilewskiej.

 

 

Lekcje z ZUS

w CKU

30 listopada 2019 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu odbyło się kolejne spotkanie z panią Edytą Kępką, pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu. „Lekcje z ZUS” to autorski program realizowanego pod patronatem Ministerstwa Pracy  i Polityki Społecznej oraz przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Słuchacze klasy 1A i 2C poszerzyli swoją wiedzę na temat systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce, dowiedzieli się min. jak aktualnie funkcjonuje system i jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Szkolnego Ośrodka Kariery w CKU z instytucjami państwowymi w celu kształtowania świadomości młodzieży w aspekcie ubezpieczeń społecznych, było zorganizowane przez p. Agnieszkę Mizerę.

  

 

Mikołajki w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu

W dniu 04. 12. 2018 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci z osiedla Planty. Zabawa zorganizowana została w ramach działalności Zespołu ds. Profilaktyki CKU we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej.

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zabawach i konkursach, otrzymały również paczki z upominkami i słodyczami od św. Mikołaja.

Poczęstunek ufundował Samorząd Słuchaczy oraz anonimowy sponsor. W organizacji imprezy, przygotowaniu sali i poczęstunku zaangażowani byli słuchacze klasy 3B systemu stacjonarnego pod opieką p. Anny Wasilewskiej.   

 

 

 

 

Maraton Pisania Listów 2019

 

W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 15 grudnia 2019 
w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbył się  Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International i WSH w Radomiu. Słuchacze Centrum pisali w sprawie obrońców praw człowieka. 

Najważniejszym celem Maratonu jest to, że realnie wpływa on na losy osób, których prawa są łamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i słuchaczom za włączenie się w akcję.

Agnieszka Mizera, Monika Bukalska-Stąporska

  

 

WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 W JĘZYKU ANGIELSKIM

 Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:  Paulina Markiewicz klasa 3B

II miejsce: Eryk Chamerski klasa 2B

III miejsce: Kinga Wasielyszyn klasa 1A

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim słuchaczom za udział w konkursie!

Organizatorzy: mgr Agnieszka Mizera, mgr Anna Wasilewska

 

 

Akcja charytatywna w CKU

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem im. O. Pio w Radomiu w listopadzie i grudniu 2019 r. Samorząd Słuchaczy CKU przeprowadził w Centrum akcję „Świąteczna Paczka” dla podopiecznych Stowarzyszenia. Przygotowane przez słuchaczy paczki dla dzieci wręczyła p. Dyrektor Jolanta Świdzikowska na uroczystym spotkaniu wigilijnym Stowarzyszenia im. O. Pio, które odbyło się 8 grudnia 2019 r. w Hotelu „AVIATOR”. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

Wigilia słuchaczy 2019

W dniu 15 grudnia 2019 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. T. Kościuszki w Radomiu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe słuchaczy Centrum. Pani Dyrektor Jolanta Świdzikowska oraz przedstawiciele Samorządu Słuchaczy złożyli życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku, po czym nastąpiło symboliczne łamanie się opłatkiem. Podczas spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim.

 

 

Zaproszenie

Bezpłatne zajęcia dla Radomian

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. T. Kościuszki w Radomiu 

zaprasza na cykl bezpłatnych zajęć:

25 lutego 2020 r. - Co powinieneś wiedzieć o CNC?

26 lutego 2020 r. - Wypełnianie informacji PIT.

12 marca 2020 r. - Jak napisać CV lub list motywacyjny?

13 marca 2020 r. - Doradztwo w zakresie ulg i odliczeń podatkowych oraz mikrorachunków dla osób indywidualnych.

6 kwietnia 2020 r. -  Jak napisać CV lub list motywacyjny w języku angielskim? Szukam pracy na anglojęzycznych stronach.

16 kwietnia 2020 r. - Jak założyć działalność gospodarczą?

7 maja 2020 r. - Sterowniki PLC, jakie to proste!

Zajęcia będą się odbywać w budynku Centrum zgodnie z podanym harmonogramem w wyznaczonych salach w godzinach 17.00 – 19.00. Zajęcia będą prowadzić nauczyciele Centrum. Zajęcia adresowane są do każdej zainteresowanej tematyką osoby, szczególnie zachęcamy osoby poszukujące pracy, chętne podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe lub zmienić zawód. Uczestnicy zajęć mogą liczyć na profesjonalizm, doradztwo i zaangażowanie naszych nauczycieli.

 Wstęp wolny, nie wymaga wcześniejszej  rejestracji.

 Zapraszamy do udziału!

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 1 marca 2020 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Słuchacze klasy III B LO pod opieką p. Agnieszki Stawińskiej przygotowali audycję, wyemitowaną przez szkolny radiowęzeł, w której przedstawili losy kobiet wyklętych, walczących o wolną od komunizmu Polskę. Głównym przesłaniem audycji były słowa „Nigdy więcej wojny!” CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Apel o oddawanie krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu  zwraca się z prośbą o oddawanie krwi. Prosimy o zapoznanie się z treścią pisma.

Pismo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu

 

KSZTAŁCENIE NA ODLEGLOŚĆ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19 rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół do 10 kwietnia 2020 r.

Działając na podstawie nowych rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej szkoła rozpoczęła prowadzenie zajęć zdalnie poprzez system dziennika elektronicznego oraz platformę e-learningową.

Przypominamy słuchaczom naszej szkoły o bieżącym sprawdzaniu poczty e-dziennika oraz platformy e-learningowej, gdzie nauczyciele wysyłają materiały edukacyjne. W miarę możliwości zachęcamy słuchaczy do tworzenia konwersacji na Messengerze z nauczycielami, wychowawcami.

Słuchaczu pamiętaj, aby w miarę możliwości pozostać w domu, unikać komunikacji miejskiej, zgromadzeń ludzkich.

Jeżeli macie jakieś pytania, kontaktujcie się przez serwisy społecznościowe lub system e-dziennika.

Poniżej polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

 • Zintegrowana Platforma Edukacyjna
 • Podręcznik internetowy,, Włącz Polskę!”
 • Portal lektury.gov.pl
 • Biblioteka Cyfrowa Polona

Przydatne linki:

MEN o kształceniu na odległość

 • https://www.gov.pl/ serwis Rzeczypospolitej Polskiej
 • https://gis.gov.pl/ serwis Głównego Inspektora Sanitarnego

 

Przedłużone kształcenie na odległość

Uwaga: Zgodnie z decyzją Rządu RP szkoła pozostaje zamknięta do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu placówka będzie prowadzić nauczanie zdalne.

Matury nie odbędą się w terminie majowym, zostaną przełożone. O konkretnych terminach informacja zostanie podana co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. 

 

 

Pożegnanie Absolwentów

Drodzy Absolwenci

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu!

            W zaistniałej sytuacji nie możemy pożegnać Was w tradycyjny sposób na uroczystości wręczenia świadectw. Jednak to nie znaczy, że Was nie żegnamy uroczyście i z nutą nostalgii. Historia daje nam kolejną lekcję, musieliśmy wszyscy nauczyć się żyć w zupełnie innej rzeczywistości.

            Spędziliście w murach szkoły kilka lat, na pewno macie co wspominać. Pragniemy znaleźć się w tych wspomnieniach. Przed Wami nowy rozdział w życiu, którego pierwszym etapem będzie zapewne już w niedalekiej przyszłości egzamin maturalny. Mocno trzymamy kciuki, życząc powodzenia i jak najlepszych wyników.

            W normalnych warunkach otrzymalibyście dziś świadectwa ukończenia, a słuchacze wyróżniający się w nauce nagrody za bardzo dobre wyniki i pracę na rzecz szkoły. Te nagrody na pewno Was nie ominą…

            Centrum Kształcenia Ustawicznego dziękuje wszystkim absolwentom Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych za czas spędzony w szkole, za wspólne radości i smutki, za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, która jest naszym wspólnym dobrem.

Drodzy Absolwenci!

W tym uroczystym dniu życzymy Wam ZDROWIA i POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA oraz SUKCESÓW w dalszym życiu. Zapraszamy do ponownego odwiedzenia Centrum i skorzystania z oferty edukacyjnej Szkoły Policealnej i Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.

Do zobaczenia!

Dyrekcja

wychowawcy

nauczyciele

i pracownicy Centrum

 

Zdalne nauczanie przedłużone do końca roku szkolnego

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej informujemy, że zdalne nauczanie zostało przedłużone do 26 czerwca 2020 r.

 

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Słuchacze

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu!

Dziś 26 czerwca to dzień zakończenia Waszej nauki w roku szkolnym 2019/2020.

Z powodu epidemii COVID-19 w naszym kraju, i nie tylko, nie możemy się niestety z Wami spotkać i pożegnać, tak jak byśmy chcieli.

Minister edukacji narodowej pan Dariusz Piontkowski, podsumowując rok szkolny 2019/2020 powiedział: „Ten rok szkolny naznaczony był epidemią, a ona dotknęła nie tylko polskie szkoły, ale wszystkie dziedziny życia”.

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich niezwykłe i trudne, bowiem musieliśmy się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, jakie postawiła przed nami sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Nauczyciele oraz nasi słuchacze musieli odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Dziękujemy Wam, drodzy słuchacze, za zaangażowanie w ten jakże niecodzienny proces edukacji. Życzymy Wam, aby zbliżające się wakacje, pozwoliły Wam wypocząć i nabrać sił do nauki w nowym roku szkolnym 2020/2021, już w murach naszej szkoły.

Gratulujemy Wam wyników w nauce i jeszcze raz życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji.

Dyrekcja i nauczyciele CKU

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 W JĘZYKU ANGIELSKIM

 Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:  Paulina Markiewicz klasa 3B

II miejsce: Eryk Chamerski klasa 2B

III miejsce: Kinga Wasielyszyn klasa 1A

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim słuchaczom za udział w konkursie!

Organizatorzy: mgr Agnieszka Mizera, mgr Anna Wasilewska