BEZPŁATNE PUBLICZNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH W RADOMIU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA POLICEALNA
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki

  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku02.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku03.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku04.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku05.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku06.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku07.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku08.jpg

Kto jest online

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

8 RADOMSKI PIKNIK NAUKOWY

Dnia 3.06.2017 roku przed Urzędem Miejskim w Radomiu dobył się 8 Radomski Piknik Naukowy organizowany przez Urząd Miejski w Radomiu oraz Dom Kultury „Borki”.

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki po raz pierwszy uczestniczyło w tego typu imprezie, w czasie której  mieliśmy okazję przedstawić aktualną ofertę naszej szkoły.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertami radomskich  szkół ponadgimnazjalnych, w tym również z  bogatą ofertą Centrum Kształcenia Ustawicznego Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przedstawiona została zarówno oferta edukacyjna w zakresie kształcenia ogólnego w Liceum Ogólnokształcącym, jak i kształcenia zawodowego w Szkole Policealnej i na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych. Na tę okazję, podobnie jak na spotkanie z okazji "Tygodnia na rzecz kariery" nauczyciele przygotowali coś ciekawego, co przykuło uwagę odwiedzających nasze stanowisko. Pani Justyna Prokop przygotowała prezentację programów Haidenhain i EdgeCAM, które służą do nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.  Pan Bogdan Bańka z panem. Michałem Oparcikiem przedstawili makietę obrazującującą proces sterowania siłownikami pneumatycznymi oraz silnikiem indukcyjnym za pomocą sterownika PLC oraz najwikszy "hit" imprezy - własnoręcznie skonstruowanego i wykonanego robota, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.  W promocję CKU zaangażowali się słuchacze klasy IIb systemu stacjonarnego - Paulina Balcerowska, Weronika Górka, Dawid Dembkowski, Hubert Guziak i Dawid Lis, którzy prezentowali ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz wielu nauczycieli: p. Jacek Kaczmarski, p. Iwona Bieniek, p. Agnieszka Ikwanty – Janiszewska, p. Monika Bukalska- Stąporska  p. Agnieszka Stawińska, p. Agnieszka Cieślak, p. Magdalena Dąbrowska, p. Anna Wasilewska, p.Dorota Wiśniewska, p. Elżbieta Rodakowska, p Anetta Błach. Koordynatorem przedsięwzięcia była przewodnicząca zespołu do spraw promocji - p. Justyna Prokop. Sprzyjająca pogoda zapewniła dużą frekwencję uczestników pikniku.