BEZPŁATNE PUBLICZNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH W RADOMIU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA POLICEALNA - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki

  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku02.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku03.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku04.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku05.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku06.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku07.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku08.jpg

Kto jest online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Dziś, 1 marca  obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku świętem państwowym, aby uczcić pamięć  tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.  Przeciwko władzy komunistycznej, w zbrojnym podziemiu, w różnych oddziałach działało około 200 tys. osób. Działała również młodzież polska, zrzeszona  w podziemnych organizacjach.

W tym roku jest to dzień wyjątkowy, bo mamy 70. rocznicę egzekucji członków IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – wydarzenia, które stało się powodem wybrania właśnie 1 marca na ustanowienie dnia pamięci o członkach powstania antykomunistycznego. Mamy też 10. rocznicę ustanawiania Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – powiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony jako upamiętnienie  wydarzenia sprzed 70 lat.  1 marca 1951 r. w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.

 

opublikowano: 1 marca 2021

Ogłoszenie

Powołując się na informację przedstawione w czasie konferencji w dniu 11 stycznia 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki od 18 stycznia 2021 r. szkoły pozostają w trybie pracy zdalnej.

Smutna wiadomość

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że dnia 10 stycznia 2021 roku w wieku 49 lat zmarł pan Dariusz Duralski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się pożegnaniem zmarłego w kaplicy przy kościele na Młodzianowskiej dnia 14 stycznia o godzinie 9:00. Nabożeństwo żałobne w kościele p.w. MB Królowej Apostołów zostanie odprawione o godzinie 9:30 po czym nastąpi wyprowadzenie Zmarłego na cmentarz komunalny w Radomiu przy ul. Ofiar Firleja 45 (kondukt bramą od ulicy Witosa)

Zdalne nauczanie zostało przedłużone

Podczas konferencji w dniu 21 listopada 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję dotyczącą nauki w szkołach.

Szkoły pozostają zamknięte do 24 grudnia 2020 r.


opublikowano: 24.11.2020 r.

102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada,  my Polacy, wspominamy  jeden z najważniejszych momentów w historii Polski, rok 1918, który przyniósł nam niepodległość. Wspominamy również Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji  i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosiła uchwała sejmowa, więc także dziś świętujmy ten radosny jubileusz  i niech przyświecają nam słowa „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”.

Prezentacja - pobierz

 

 

 

opublikowano: 10.11.2020