BEZPŁATNE PUBLICZNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH W RADOMIU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA POLICEALNA
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki

  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku02.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku03.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku04.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku05.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku06.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku07.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku08.jpg

Kto jest online

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

Mikołajki w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu

W dniu 04. 12. 2018 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci z osiedla Planty. Zabawa zorganizowana została w ramach działalności Zespołu ds. Profilaktyki CKU we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej.

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zabawach i konkursach, otrzymały również paczki z upominkami i słodyczami od św. Mikołaja.

Poczęstunek ufundował Samorząd Słuchaczy oraz anonimowy sponsor. W organizacji imprezy, przygotowaniu sali i poczęstunku zaangażowani byli słuchacze klasy 3B systemu stacjonarnego pod opieką p. Anny Wasilewskiej.   

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w CKU

318 to liczba listów, jaką odręcznie napisali słuchacze CKU w ramach akcji

XIX Maratonu Pisania Listów

W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w dniach 6-9 grudnia 2018 w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbył się coroczny Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International i Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. Słuchacze systemu stacjonarnego i zaocznego pisali listy w obronie 9 walecznych  i odważnych kobiet, których prawa są łamane.

Każdy napisany list realnie wpływa na losy bohaterów. Akcja ma zasięg ogólnoświatowy, przynosi pozytywny skutek. Poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa, a  podejmowanie takich działań prowadzi  do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka.

Dziękujemy wszystkim słuchaczom za włączenie się w akcję.

Gratulujemy świetnego wyniku.

 Zespół ds. profilaktyki

 


Wyniki konkursu.

WYNIKI KONKURSU „Droga do niepodległości w literaturze i sztuce”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:  Karol Adamczyk klasa 3A system zaoczny

II miejsce: Kinga Zieja 3A system stacjonarny

III miejsce: Marzena Grabowska 3A system stacjonarny

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim słuchaczom za udział w konkursie!

Organizatorzy: mgr Agnieszka Mizera, mgr Elżbieta Rodakowska

DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz.

To hasło ogólnopolskiej kampanii informacyjnej dotyczącej profilaktyki i wczesnego wykrywania symptomów depresji, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia.

W ramach tej kampanii w naszej szkole w poniedziałek, 19 listopada dla klas stacjonarnych i w sobotę, 24 listopada dla klas drugich zaocznych odbyła się prezentacja multimedialna poświęcona problemowi depresji wieku młodzieńczego.

Słuchacze zapoznali się z objawami, sposobami rozpoznawania i leczenia depresji oraz obejrzeli film. Następnie wzięli udział w dyskusji,  podzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi problematyki depresji dotykającej młodych ludzi. 

Prezentacja została przedstawiona przez p. Annę Wasilewską i p. Agnieszkę Mizerę.

Nowoczesne technologie w cyfrowej szkole

17 listopada 2018 r. słuchacze klasy 2 inf pod opieką pani Barbary Głuch wzięli udział w XIV Konferencji "Nowoczesne technologie w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej". Była to okazja do zapoznania się z nowościami na rynku IT dostępnymi dla edukacji w Polsce. Wśród bardzo wielu nowości, słuchacze mogli zapoznać się z szeroką ofertą drukarek 3D, monitorów dotykowych, tablic interaktywnych, projektorów, drukarek laserowych, technologii VR, robotów, laptopów, terminali, tabletów graficznych czy sprzętu sieciowego a na stoiskach wydawnictw edukacyjnych  z najnowszymi pozycjami do nauki zawodu technik informatyk. Słuchacze rozmawiali z wystawcami, testowali sprzęt, poznawali nowinki z dziedziny IT oraz wzięli udział w wykładzie gościa Konferencji Pekki Oulint pt. Learning work in Virtual Reality.