BEZPŁATNE PUBLICZNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH W RADOMIU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA POLICEALNA - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki

  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku02.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku03.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku04.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku05.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku06.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku07.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku08.jpg

Kto jest online

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

Wścieklizna

W związku z włączeniem miasta Radomia oraz terenu powiatu radomskiego do listy obszarów zagrożonych wścieklizną oraz rekomendacją Wojewody Mazowieckiego wydanej w ramach prac Zespołu Kryzysowego przekazuje się komunikat ostrzegający o wzroście wykrytych w ostatnim czasie przypadków wścieklizny na terenie miasta Radomia oraz obszaru powiatu radomskiego.

 

Święto Niepodległości

    Józef Piłsudski – Wikipedia, wolna encyklopediaZbliża się 11 listopada – dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości  i wspominamy niezwykle ważne dla Polaków wydarzenie – odzyskanie wolności po 123 latach niewoli. Zwykle dzień ten obchodzony był bardzo uroczyście, odbywały się w szkołach apele i akademie poświęcone okolicznościom tego doniosłego wydarzenia i wspominaniu tych, którzy tę wolność wywalczyli. Niestety, kolejny rok zmagamy się z pandemią koronawirusa i nie jest nam dane wspólnie stanąć do apelu, ale pamięć o roku 1918 i jego bohaterach jest wciąż w nas żywa, bowiem 11 listopada 1918 roku Państwo Polskie narodziło się na nowo - po latach niewoli, próbach wynarodowienia, po wielu powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości, w ciszy i zadumie świętujmy ten jubileusz, w sercu śpiewamy „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. 

Historię odzyskania wolności może przypomnieć nam zamieszczona poniżej prezentacja.

 11 Listopada - Święto Niepodległości - źródło: YT Andrzej Janczura

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem z zasobów wydawnictwa Nowa Era: 

Listopad 1918 i jego dziedzictwo, autorstwa prof. dr hab. Rafał Habielskiego - pobierz PDF.

 

 

Święto Patrona Szkoły

Dnia 3 października 2021 roku odbyła się uroczystość poświęcona Tadeuszowi Kościuszce -  patronowi naszej szkoły. Prezentacja multimedialna zatytułowana „Tadeusz Kościuszko – bohater narodowy Polski i USA” przybliżyła postać, działalność i zasługi wielkiego Polaka.

Tradycyjnie w tym dniu odbyło się również ślubowanie słuchaczy przyjętych do Centrum Kształcenia Ustawicznego w bieżącym roku szkolnym.

Uroczystość przygotowali: p. Anna Wasilewska i p. Wojciech Leszczyński wraz ze słuchaczami klasy 3C i klas drugich.

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie?  A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą.

Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.

Internet - szybko, wygodnie i od ręki

Podstawową metodą spisową jest formularz online dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Aplikacja działa 24 godziny na dobę, od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokończenie spisu. Jest to metoda najwygodniejsza i nie wymaga kontaktu z rachmistrzem.

Zadzwoń i spisz się!

Samospis przez telefon to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Z tej możliwości powinny też skorzystać osoby, które rozpoczęły spis samodzielnie przez Internet, nie dokończyły formularza, minęło już 14 dni od momentu logowania i ponowny dostęp do aplikacji spisowej został zablokowany. Wystarczy wybrać numer infolinii spisowej 22 279 99 99, wcisnąć klawisz „1” („Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”), potem znów „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. Po zgłoszeniu się konsultanta możemy rozpocząć spis lub dokończyć pytania w zablokowanym formularzu.

Czekają na Ciebie w urzędzie miasta/gminy

Przewidziano również możliwość spisania się w urzędzie gminy/miasta. W każdej gminie i mieście w Polsce funkcjonuje stanowisko spisowe, a wsparciem służy przeszkolony pracownik urzędu.

Rachmistrzowie przychodzą i dzwonią, aby pomóc

Rachmistrzowie spisowi pracują w terenie i telefonicznie. Ta metoda spisu jest skierowana przede wszystkim do dwóch grup mieszkańców. Pierwszą są osoby przyzwyczajone do tradycyjnej formy spisu, czyli bezpośredniej rozmowy z rachmistrzem. Takich osób jest wciąż sporo, dlatego mimo szybko postępującej informatyzacji, rachmistrzowie pozostają istotnym elementem spisów powszechnych w Polsce.

Druga grupa, dla której rachmistrzowie będą stanowić cenną pomoc, to wszystkie osoby, które przekładają spis w nieskończoność. Powinny skorzystać z tej okazji i z pomocą rachmistrza wywiązać się wreszcie z tego obowiązku.

Czekanie może kosztować nawet 5 tys. zł!

Dlaczego tak ważne jest, aby spisać się jak najszybciej i nie czekać z tym do ostatniego dnia spisu? Jeśli przegapimy termin i przypomnimy sobie o spisie już po jego zakończeniu, popełniamy wykroczenie. A to może oznaczać grzywnę - jej wysokość zależy od decyzji sądu i może sięgać nawet 5 tys. złotych. Również odmowa udzielona rachmistrzowi jest traktowana jako niewywiązanie się z obowiązku spisowego, dlatego nie warto zwlekać. Do wyboru mamy kilka metod spisowych. Wybierzmy odpowiednią dla siebie, spiszmy się i w spokoju cieszmy letnim wypoczynkiem.

Rekrutacja 2021/2022

Harmonogram rekrutacji
dla
Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych,  Szkoły Policealnej i Szkoły Branżowej II stopnia
w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
na  rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja zasadnicza

Lp.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

 licem ogólnokształcące

szkoła policealna

szkoła branżowa II

1.

Składanie wniosków o przyjęcie do szkół dla  dorosłych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 17 maja 2021 r. do 2 lipca 2021 r.

od 25 października 2021 r. do 12 listopada 2021 r.

2.

Weryfikacja wniosków i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne.

do 5 lipca 2021 r.

do 15 listopada 2021 r

3.

Podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata.

21 lipca 2021 r.  

1 grudnia 2021 r.

4.

Wydanie przez szkołę skierowania na badania lekarskie.

 

od 17 maja 2021 r. do 20 lipca 2021 r

od 25 października 2021 r. do 6 grudnia 2021 r

5.

Potwierdzenie woli przyjęcia  w postaci przedłożenia oryginału świadectwa  ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum ,zasadniczej szkoły zawodowej lub liceum oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

od 22 lipca 2021 r. do 27 lipca 2021 r.

od 2 grudnia 2021 r. do 9 grudnia 2021 r.

6.

Podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

28 lipca 2021 r. godz. 14.00

10 grudnia 2021 r. godz. 14.00

7.

Poinformowanie przez dyrektora Centrum Kuratora Oświaty o liczbie wolnych miejsc.

 28 lipca 2021 r.

 10 grudnia 2021 r.

Rekrutacja uzupełniająca

Lp.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

licem ogólnokształcące

szkoła policealna

szkoła branżowa II

1.

Składanie wniosków o przyjęcie do szkół dla  dorosłych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 2 sierpnia 2021 r. do 5 sierpnia 2021 r

od 13 grudnia 2021 r. do 16 grudnia 2021 r

2.

Weryfikacja wniosków  i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne.

do 6 sierpnia 2021 r.

do 17 grudnia 2021 r

3.

Podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

16 sierpnia 2021 r

10 stycznia 2022 r

4.

Wydanie przez szkołę skierowania na badania lekarskie.

 

od 2 sierpnia 2021 r. do 17 sierpnia 2021 r

od 13 grudnia 2021 r. do 13 stycznia 2022 r.

5.

Potwierdzenie woli przyjęcia  w postaci przedłożenia oryginału świadectwa  ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum ,zasadniczej szkoły zawodowej lub liceum oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

od 17 sierpnia 2021 r. do 20 sierpnia 2021 r.

od 11 stycznia 2022 r. do 18 stycznia 2022 r.

6.

Podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

23 sierpnia 2021 r. godz. 14.00

19 stycznia 2022 r. godz.14.00

7.

Poinformowanie przez dyrektora Centrum Kuratora Oświaty o liczbie wolnych miejsc.

23 sierpnia 2021 r.

19 stycznia 2022 r

 

Rekrutacja na kwalifikacyjne kursy zawodowe i inne pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego prowadzona jest na bieżąco w ciągu całego roku szkolnego.